szkolenie toksyna botulinowa

Każdy lekarz medycyny estetycznej pragnie powiększać swoje kwalifikacje, a także zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności. Pozwala mu to na wykonywanie nowych zabiegów na najwyższym poziomie. Dużą popularnością cieszą się te, w których stosowana jest toksyna botulinowa. Podczas takich zabiegów usuwane są różnego rodzaju zmarszczki oraz modelowane i wypełniane usta. Aby jednak wykonywać je właściwie, należy przejść odpowiedni kurs. Podczas szkolenia lekarze zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną oraz biorą udział w ćwiczeniach praktycznych.

Jak wygląda szkolenie z zabiegów wykonywanych przy użyciu toksyny botulinowej?


szkolenie to jest przeznaczone dla grup 3-4 lekarzy medycyny estetycznej. Czas jego trwania to 6-8 godzin. W czasie części teoretycznej lekarze zapoznają się z anatomią mięśni twarzy oraz rodzajami defektów nadających się do korekty przy użyciu toksyny botulinowej. Są to okolice ust i oczu, lwia zmarszczka, poprzeczne zmarszczki czoła, itp. Lekarze odbywający szkolenie toksyna botulinowa poznają techniki wykonywania zabiegu, przygotowanie do niego pacjenta, a także metody i zasady właściwego znieczulania. Uczą się również, jakie są etapy przeprowadzania zabiegu, wskazania i przeciwwskazania oraz zasady stosowania technik łączonych. Kurs daje możliwość zapoznania się z aktualnymi przepisami prawnymi dotyczącymi m.in. dokumentacji wymaganej do przeprowadzenia zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej.

Bardzo ważna jest także część praktyczna szkolenia, w czasie której pod kierunkiem lekarza prowadzącego uczestnicy wykonują zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej. Usuwane są poprzeczne zmarszczki czoła, lwia zmarszczka, a także modelowane i powiększane usta.

Jak wygląda kurs na wypełnianie ust?

Kolejnym szkoleniem, które często wybierają lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy jest kurs na wypełnianie ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Podczas zajęć praktycznych i teoretycznych kursanci zdobywają wiedzę na temat wypełnień kwasem hialuronowym. Duży nacisk kładziony jest na zagadnienia dotyczące iniekcji ust. Po zakończeniu szkolenia jego uczestnicy wiedzą, jak prawidłowo przeprowadzić wywiad z pacjentem, wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać ilość preparatu do określonego miejsca poddawanego zabiegowi. Ćwiczenia praktyczne odbywają się na modelkach, co pozwala na przełożenie wiedzy teoretycznej na konkretne doświadczenia.

Dodaj komentarz