Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe najczęściej kojarzą się ze starymi kamienicami lub klasycznym wystrojem. Tymczasem coraz częściej stosowane są również w nowoczesnym budownictwie. Co prawda do ich montażu wymagany jest większy otwór w murze, jednak później okazują się rozwiązaniem estetycznym, wygodnym i funkcjonalnym. Ponadto można zdecydować się na drzwi, w których otwierane są oba skrzydła lub tylko jedno. W drugim rozwiązaniu drugie skrzydło stanowi dostawkę. Dlaczego zatem warto mieć drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i jak je wybrać?

Dlaczego warto mieć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe mają wiele zalet. Najłatwiej można zauważyć ich dużą funkcjonalność. Wnoszenie mebli i sprzętów o dużych gabarytach nie stanowi problemu – jest po prostu wygodne i ułatwia proces transportu. Kolejną zaletą drzwi dwuskrzydłowych jest ich wyjątkowy design. Największym powodzeniem cieszą się zatem drewniane drzwi dwuskrzydłowe z szybami lub atrakcyjnymi ozdobami. Jeśli są przeszklone, wpuszczają do budynku naprawdę dużo światła dziennego, co czyni jego wnętrze przyjaznym i ciepłym.

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe z dostawką

Drzwi te wyglądem przypominają dwuskrzydłowe, jednak otwiera się tylko jedno skrzydło. Drugie pozostaje jedynie dostawką mającą za zadanie imitację skrzydła. Jeśli otwór w murze jest odpowiednio duży, można zdecydować się na zamówienie większej ilości dostawek. Różne rozwiązania dostępne są na stronie https://dubinski.com.pl/Drzwi/zewnetrzne.

Jaki rozmiar otworu w murze przeznaczyć na drzwi dwuskrzydłowe? Najważniejszą sprawą przy wykonywaniu właściwego montażu drzwi dwuskrzydłowych jest zapewnienie odpowiedniego otworu w murze. Warto wiedzieć, że skrzydła tego typu drzwi mogą być symetryczne lub niesymetryczne. Zdecydowanie więcej miejsca w murze będą wymagały drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe symetryczne. Tu otwór musi mieć około 2 metrów szerokości. Z tego powodu inwestorzy i deweloperzy o wiele częściej decydują się na skrzydła niesymetryczne. Tu szerokość otworu w murze oscyluje w granicach 140-160 cm. Zarówno dostarczenie drzwi dwuskrzydłowych, jak również ich prawidłowy montaż można powierzyć fachowcom. Wystarczy odwiedzić stronę https://drzwizewnetrzne.waw.pl, by zamówić drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe do nieruchomości zaaranżowanej w dowolnym stylu. Wybierać można nie tylko między różnymi gatunkami drewna, ale także rozmiarami, kolorystyką i dodatkowymi zdobieniami.

Dodaj komentarz