Awaria samochodu może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. O ile z częścią usterek doświadczony kierowca może poradzić sobie sam, to czasami konieczne staje się przetransportowanie samochodu do mechanika. Gdy pojazd ulegnie awarii, najważniejszą czynnością i obowiązkiem prowadzącej go osoby powinno być usunięcie auta z obszaru jezdni. Kierowca musi zachować szczególną ostrożność, jeśli awaria pojazdu miała miejsce w miejscu charakteryzującym się złą widocznością oraz dużym i szybkim ruchem. Po takim zabezpieczeniu pojazdu należy zadbać o jego profesjonalne holowanie. Zapewni to całodobowa pomoc drogowa dysponująca odpowiednim sprzętem. Jeśli awaria miała miejsce na terenie Niemiec, niezbędna może się okazać laweta Hannover. Zawsze też pojawi się pytanie, ile trzeba będzie zapłacić za niespodziewane holowanie samochodu do mechanika lub na wskazane przez kierowcę miejsce.

Co wpływa na cenę holowania samochodu?

Decydując się na usługę, jaką jest laweta 24h, należy wezwać pomoc drogową. Warto przy tym zapytać o orientacyjną wycenę. Uczciwy fachowiec powinien udzielić nam informacji, z jakimi kosztami będzie wiązało się holowanie zepsutego samochodu. Na cenę mają zatem wpływ czynniki tj.: wielkość pojazdu, czas niezbędny na dojazd do klienta, sposób holowania i ewentualne inne usługi świadczone przez pomoc drogową na miejscu awarii. Koszt będzie też zależał od tego, na jakim terenie holowany będzie samochód – autostradzie, terenie niezabudowanym czy w mieście. Jeśli kierowca posiada ubezpieczenie AC, nie musi martwić się kosztami holowania. Zostaną one w całości pokryte z jego polisy. Sytuacja wygląda znacznie gorzej, gdy auto zostanie odholowane z powodu złamania przepisów o ruchu drogowym. Wówczas pojazd trafia na parking strzeżony, a jego właściciel musi opłacić wszystkie koszty związane z działaniem pomocy drogowej. W ich skład wejdzie nie tylko opłata za holowanie, ale także za postój na parkingu.

Wybierzmy sprawdzoną pomoc drogową

Podróżując po kraju lub wybierając się za granicę, warto wcześniej wybrać kilka kontaktów do firm oferujących całodobową pomoc drogową i profesjonalne holowanie. Może to pomóc nie tylko w zaoszczędzeniu pieniędzy, ale również zredukowaniu8 stresu podczas niespodziewanej awarii pojazdu.

Dodaj komentarz