W życiu każdego rodzica nadchodzi moment pójścia dziecka do przedszkola. Okres ten jest bardzo ważnym, bo pierwszym przystankiem twojej pociechy na drodze edukacji, a zarazem miejscem, które ma ogromny wpływ na jej przyszłe życie. Dlatego tak istotne jest żeby zdecydować się na placówkę, która nie tylko zaopiekuje się twoim potomkiem, lecz także znacząco wpłynie na jego rozwój. Niewątpliwie jednym z takich miejsc jest przedszkole Lublin.

Czym kierować się przy wyborze przedszkola?

  1. Jednym z najistotniejszych kryteriów wyboru przedszkola jest jego odległość od miejsca zamieszkania rodzica bądź miejsca pracy.
  2. Zanim zdecydujesz się na konkretną placówkę, warto ją odwiedzić, aby zorientować się, jak wyglądają sale, jakiej są wielkości, i jak są oświetlone, a także jak prezentuje się sam budynek, w jakiej okolicy jest usytuowany, czy posiada plac zabaw i podwórko z trawnikiem, czy znajduje się przy ruchliwej ulicy, oraz czy sam gmach przedszkola, wejście, wyjście i brama są należycie zabezpieczone.
  3. Warto porozmawiać z bliskimi, których dzieci chodzą bądź chodziły do przedszkola. Wskazane jest wzięcie pod uwagę zdania oraz doświadczeń znajomych, rodziny czy rodziny na temat poszczególnych placówek. Możesz również pokusić się o przejrzenie opinii na platformach internetowych.
  4. Najważniejszymi osobami w przedszkolu są nauczyciele. Zorientuj się, jakie wykształcenie posiadają osoby, którym zamierzasz powierzyć swoje dziecko. Czasami zdarza się, że ludzie niebędące wykwalifikowanymi pedagogami pracują w przedszkolach prywatnych.
  5. Wybierając przedszkole, kieruj się tym, jaki jest twój potomek. Niektóre dzieci nie będą czuły się komfortowo w większych grupach, wtedy lepiej jest wybrać placówkę nastawianą na mniej liczne grupy. To samo tyczy się przedszkoli językowych, ponieważ nie wszystkie dzieci z łatwością się w nim odnajdą. Bardzo ważna jest też aklimatyzacja w nowym miejscu. Dla pociech potrzebujących dłuższego procesu adaptacji, sprawdzą się przedszkola zezwalające na uczestniczenie rodziców w zajęciach przez pierwsze tygodnie.
  6. Zwróć uwagę na rodzaj i sposób podawania posiłków, na to czy jedzenie jest przyrządzane na miejscu czy placówka korzysta z cateringu.
  7. Zorientuj się, ile będą wynosić opłaty, i za co będziesz musiał ewentualnie dopłacić. W niektórych przedszkolach trzeba ponadplanowo płacić za np. zajęcia dodatkowe.

Dodaj komentarz