Kroplówka jest bardzo cenionym i powszechnym sposobem dostarczania leków, substancji odżywczych, elektrolitów i witamin dożylnie. Podawana nie tylko w szpitalach, lecz również w domach pacjentów, regeneruje i usuwa szkodliwe toksyny z organizmu, dynamizuje rekonwalescencję po minionej chorobie, polepsza samopoczucie oraz minimalizuje niedobór choćby witamin.

Ogólnodostępność to również zaleta, o której należy wspomnieć, gdy przychodzi nam na myśl kroplówka. Gdańsk to miasto, w którym wyspecjalizowane pielęgniarki świadczą (również mobilnie) usługę terapii dożylnej.

Dla kogo skierowane są kroplówki witaminowe?

Z wlewów dożylnych korzystają zarówno osoby chore, jak i osoby zdrowe, bowiem nie są one skierowane jedynie do konkretnej grupy. Na rynku istnieje wiele rodzajów kroplówek, różniących się zawartością składu oraz jego ilością, dostosowywanych do kondycji zdrowotnej i wymagań konkretnego pacjenta. Nim podejmie się jednak decyzję o skorzystaniu z tej formy terapii, należy uprzednio skonsultować się z lekarzem bądź pielęgniarką.

Kto najczęściej korzysta z terapii dożylnych?

  • Osoby cierpiące na dotkliwe bóle spowodowane chorobą, których nie da się zwalczyć lekami doustnymi.
  • Sportowcy i osoby intensywnie i regularnie poddawane ogromnemu wysiłkowi fizycznemu.
  • Osoby wykonujące ciężką pracę.
  • Osoby z obniżoną odpornością.
  • Uzależnieni od alkoholu.
  • Osoby chcące zregenerować organizm.
  • Osoby chcące zwalczyć kaca.
  • Osoby odwodnione.

Na jaką kroplówkę można się zdecydować?

Kroplowy wlew dożylny może zawierać substancje lecznicze (dla chorych) lub odżywcze. Przykładami kroplówki dla pierwszej przytoczonej grupy, jest tak zwana kroplówka terapeutyczna, a dla drugiej: kroplówka witaminowa, nawadniająca, regenerująca, redukująca stres i zmęczenie oraz odżywiająca strukturę włosa i skórę.

Przez wzgląd na zawartość poszczególnych substancji, nie każda kroplówka będzie odpowiednia dla każdego. Nie istnieje jedna formuła używana wszechstronnie, która byłaby odpowiednia dla wszystkich pacjentów, i która sprostałaby ich poszczególnym wymaganiom. Nawet skład wlewu skierowany do grupy uprawiającej sport, będzie się znacząco różnił, w zależności od tego, czy dana osoba trenuje wybraną dyscyplinę rekreacyjnie czy jest zawodowym sportowcem. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ składniki zawsze muszą być dobierane pod kątem konkretnego człowieka, gdyż środek, który pomaga jednej jednostce, nie zawsze będzie działał na korzyść drugiej.

Dodaj komentarz