wycieczki do Lwowa

Sporo Polaków wyjeżdża do odległych krajów w celach turystycznych. Często wybierają oni miejsca, które nie koniecznie są opłacalne pod względem jakości całej wycieczki turystycznej w stosunku do ceny. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest jednak wycieczka do krajów naszych sąsiadów. Polacy nie zdają sobie zupełnie sprawy z tego, jak bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym są kraje sąsiednie. Przykładem może być Ukraina oraz wycieczka do Lwowa, gdzie w niewielkiej cenie mamy możliwość wypróbowania dobrego jedzenia oraz zobaczenia wielu interesujących miejsc.

Inspirująca wycieczka do Lwowa

Lwów to miasto położone w środkowej części Ukrainy. Miasto posiada bardzo ciekawą lokalizację. Położone jest na pograniczu wschodniego Roztocza oraz Wyżyny Podolskiej. Początki Lwowa sięgają roku 1250, kiedy to król Rusi Daniel nazwał miasto Lwowem, na cześć swojego syna Lwa. W pewnych latach Lwów był również częścią Królestwa Polskiego. Pod względem liczby ludności Lwów jest na 7. miejscu w rankingu najliczniejszych miast na Ukrainie. Wg statystyk w roku 2019 liczył on 724,7 tys. mieszkańców.

Lwów jest obecnie ważnym ośrodkiem przemysłowym na Ukrainie. Ponadto przebiega przez niego ważny węzeł kolejowy oraz drogowy. Całości świetnie skomunikowanego miasta dopełnia również umieszczone lotnisko. Korzystając z oferty odpowiedniej firmy turystycznej, możemy odkryć naprawdę piękne zakątki tego miasta. Oprócz tego miasto posiada również bogatą historię. Dzięki temu wycieczki do Lwowa z pewnością odpowiadają najwyższym standardom organizacyjnym, a my możemy skupić się na poznawaniu kultury oraz zabytków miasta.
Ogromne walory turystyczne w niskiej cenie

Jako, że na Ukrainie standardem są o wiele niższe ceny, to dla turystów pochodzących z Polski wszelkie ceny mogą wydawać się naprawdę niskie. Dzięki temu nie ponosząc ogromnych kosztów, mamy możliwość poznania tego pięknego miejsca pod każdym względem. Profesjonalne firmy oferujące wycieczki do Lwowa, zapewniają również wiele atrakcji do zwiedzania. Przygotowane wcześniej programy wycieczek obejmują zwiedzanie m.in.:

Zamku Podkowy,
katedry św. Jana,
Stare Miasto,
arsenał królewski i miejski,
a także zamki w Olseku, Podhorcach oraz Złoczowie.

Za uiszczeniem niewielkiej opłaty istnieje możliwość poszerzenia oferty programu wycieczki, dzięki czemu będziemy mogli zwiedzić jeszcze więcej atrakcji. Wycieczka do Lwowa wydaje się naprawdę idealną opcją, jeżeli chcemy zobaczyć piękne oraz wyjątkowe miejsca w naprawdę atrakcyjnie niskich cenach.

Dodaj komentarz