Taniec pomaga nawiązywać relacje, minimalizuje odczuwanie negatywnych emocji, wyzwala pokłady energii oraz poczucie radości i szczęścia, wzmacnia mięśnie, jest także idealnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nieważne, na jaki rodzaj tańca się zdecydujesz, należy pamiętać o tym, że tylko regularne ćwiczenie i całkowite oddanie, może zamienić hobby w prawdziwą pasję, która będzie wpływać korzystnie nie tylko na ciało, lecz również na kondycję psychiczną.

Jaki taniec wybrać?

To, jaki taniec wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od twoich preferencji oraz zainteresowań. Możesz wybrać się na grupowe ćwiczenia, zajęcia z partnerem bądź na indywidualne lekcje. Jeżeli nie jesteś zdecydowany, przyglądaj się różnym stylom. Wykonuj odpowiednie ruchy, wczuwaj się w muzykę. Nie każdemu będą odpowiadać tańce standardowe, niektórym bliżej będzie charakterem do hip-hopu, pole dance czy breakdance’u.

Latynoamerykańskie tańce wymagają odpowiedniej izolacji, to także dynamizm i zmysłowość. Klasyczny taniec towarzyski to przede wszystkim technika, dlatego nie ma tutaj miejsca na improwizację i osobiste interpretacje. Natomiast taniec nowoczesny pozostaje w sprzeczności ze sztywnymi kanonami obowiązującymi w klasycznym tańcu, poza tym, że stawia na silne emocje, pozwala tancerzom wprowadzać do choreografii własne kroki.

Stroje taneczne damskie, czy są ważne?

Zaczynając swoją przygodę z tańcem, bardzo często zastanawiamy się, czy stroje do tańca damskie są ważne, jak przygotować się do zajęć, co ze sobą wziąć, na jakie ubranie się zdecydować. Strój męski, jak i strój do tańca dla kobiet odgrywa w tańcu istotną rolę, jednakże na treningach, tym bardziej pierwszych, wprowadzających w ten artystyczny świat, najważniejszy jest komfort. Sala do ćwiczeń to jeszcze nie parkiet taneczny, na którym panowie ubrani są w eleganckie fraki, a panie w efektowny strój taneczny kobiecy, dlatego też nie musisz od razu inwestować w konkretne kostiumy. Na początek warto postawić na przylegające do ciała legginsy i koszulkę, unikając bardzo luźnych kreacji, które choć są wygodne, nie pozwalają całkowicie dopilnowywać właściwej postawy oraz monitorować i usuwać ewentualnych błędów. Równie ważne jest obuwie. Ćwicząc np. balet, należy postawić na płaskie buty, wybierając zaś klasyczny taniec towarzyski, trzeba zaopatrzyć się w określone buty do tańca, które pomagają w wykonywaniu konkretnych figur.

Dodaj komentarz