Jakie są rodzaje stoisk targowych? Czym się charakteryzują?

Każda firma czy jednostka fizyczna pojawiająca się na targach, pragnie przedstawić swoją ofertę wystawienniczą możliwie jak najbardziej interesująco, ażeby przyciągnąć właśnie do swojego stoiska, jak największą liczbę ludzi – potencjalnych klientów. Jak tego dokonać?

Na co zwrócić uwagę przy planowaniu stoiska?

Indywidualne stoisko targowe powinno być nie tylko estetyczne pod względem wykonania, lecz przede wszystkim oryginalne, wyróżniające się spośród innych stoisk, atrakcyjne dla przeciętnego nabywcy, zrealizowane intrygująco i pomysłowo pod względem wizualnym, a także jakościowo na wysokim poziomie.

Przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach zaaranżowania przestrzeni wystawienniczej, skupiając się na aspekcie kompozycyjnym i konstrukcyjnym. Samodzielne wykreowanie ciekawej a jednocześnie profesjonalnej zabudowy jest bardzo ciężką sztuką, dlatego na rynku pojawia się wciąż coraz więcej firm świadczących usługi właśnie w tym zakresie, które są w stanie zrealizować najbardziej kreatywne zamysły usługodawców. Wybór konkretnego stoiska, które będzie bazą całego projektu, zależy od klienta. Można optować za stoiskiem systemowym, stoiskiem mobilnym systemów wystawienniczych oraz stoiskiem modularnym.

Czym się różnią?

Jakie są rodzaje stoisk targowych?

1.    Stoisko systemowe

Ten rodzaj stoiska targowego wciąż jest bardzo ochoczo wybierany przez przedsiębiorców. Dlaczego? Ogromną jego zaletą jest solidność konstrukcji, która zezwala skonstruować naprawdę pokaźne przestrzenie, powyżej dwóch metrów. Ponadto, aluminiowa struktura pozwala zamocować ściany z płyt. Rodzaj i wygląd ściany zależy od pomysłowości osoby wystawiającej, można zdecydować się na minimalizm i jednolitość albo wręcz przeciwnie, na bogactwo wzorów (by zyskać efekt zdobniczy, wystarczy skłonić się ku specjalnej folii).

2.    Stoisko mobilne systemów wystawienniczych

To stoisko wystawiennicze zyskało ogromną popularność, ponieważ zarówno montaż, jak i demontaż zabudowy, jest bardzo prosty, na tyle, że do jego rozstawienia nie potrzebujemy żadnych profesjonalnych narzędzi. Stoisko mobilne to przede wszystkim konstrukcja z aluminium i panele graficzne, które w dużej mierze tworzą charakter i końcowy wygląd przestrzeni.

3.    Stoisko modularne

To stoisko jest równie proste w montażu i demontażu, a przy tym, dzięki konstrukcji zezwalającej tworzyć różnorakie konfiguracje, pozwala nadać każdy kształt i rozmiar zabudowie, który dopełnią ściany, podłoga i sufit.

Dodaj komentarz