koszulki uv

Słoneczna, bezchmurna pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu na powietrzu. Słońce dodaje nam energii, dzięki niemu mamy możliwość wytworzenia witaminy D3, a nasz układ odpornościowy sprawniej funkcjonuje. Warto jednak pamiętać, że promienie słoneczne stanowią również zagrożenie a nadmierna ekspozycja bez właściwej ochrony może mieć poważne konsekwencje. Dlatego bardzo ważne jest ciągłe przypominanie o właściwej ochronie, zarówno w trakcie codziennych czynności, jak i na wakacjach. Do wyboru mamy zarówno sprawdzone metody, takie jak kremy z filtrem, ale coraz więcej mówi się również o nowoczesnych metodach i specjalnych ubraniach UV, które skutecznie chronią nas przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Koszuli zwykłe a koszuli z filtrem UV

Podstawą ubioru wiosną lub latem są koszulki i to nie tylko jeśli chodzi o mężczyzn i dzieci. Również kobiety chętnie wybierają luźny, wygodny styl. Z tego powodu powstały koszulki UV. Innowacyjna metoda wykorzystana w ich tworzeniu została opracowana przez polskich naukowców. Sekret polega na tym, że włókna są utkane bardzo gęsto, a przy okazji zawierają dwutlenek tytanu, który odbija promienie UV i nie pozwala przebić im się w głąb. Materiał, z jakiego uszyte są koszulki UV zawiera również nanocząsteczki, które pochłaniają promienie słoneczne. Jak widać wygoda została tutaj również połączona z nowoczesną metodą ochrony. Ważna informacja jest również taka, że koszulki UV nie tracą swoich właściwości ochronnych w wodzie ani po kolejnych praniach. A jeśli ktoś zdecyduje się zakupić taki rodzaj ubrań dla dzieci na pewno ucieszy go fakt, że dodatkową zaletą jest hamowanie rozwoju mikroorganizmów. Materiał, ż którego wykonane są takie ubrania z łatwością można utrzymać w czystości, szybko wysycha, jest przewiewny i wygodny. Jak widać przewaga koszulek UV nad zwykłymi w tym momencie jest znaczna. Największym argumentem przemawiającym za zakupem jest stuprocentowa ochrona przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, czego nie można powiedzieć o zwykłych ubraniach, przez które promienie przenikają w różnym stopniu i dostają się w głąb skóry. Warto mieć w swojej szafie taki rodzaj zabezpieczenia, szczególnie, że na rynku jest do wyboru mnóstwo fasonów, kolorów i rozmiarów, każdy wybierze coś dla siebie. Nie tylko będziemy mogli bezpiecznie przebywać na słońcu, ale również nowoczesny, modny design zachwyci niejedną osobę.

O czym pamiętać w upalne dni?

Kiedy zbliżają się upały lekarze alarmują o rozsądek w korzystaniu ze słońca. Udowodniono naukowo, że słońce nie tylko ma zbawienny wpływ na nasz organizm i ogólne samopoczucie, ale może również siać spustoszenie w naszej skórze doprowadzając do jej szybszego starzenia się, przebarwień, a nawet do groźnych nowotworów skóry, których leczenie jest skomplikowane, długotrwałe i trudne. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach, dzięki którym unikniemy zbędnego ryzyka podczas upałów. Na pewno należy zadbać o właściwe nawodnienie organizmu. Nawyk picia wody może zapobiec odwodnieniu, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Przebywanie w zacienionych, chłodniejszych miejscach podczas największej aktywności słońca ochroni przed poparzeniami słonecznymi. Ważny jest również właściwy ubiór, koniecznie nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i preparat z wysokim filtrem na nieosłonięte części ciała. Tak przygotowani możemy bezpiecznie korzystać ze słońca.

Podsumowanie

Koszulki UV stają się powoli hitem. Dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie, nawet jeśli ekspozycja na słońce jest długotrwała. Trudno przecież na żaglówce, czy w górach regularnie używać kremu z filtrem. Warto mieć w swojej szafie takie ubrania. Są one nie tylko praktyczne, ale również modne, ponieważ producenci wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu klientów i dokładnie śledzą trendy modowe. Z tego powodu każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo, a może przede wszystkim będzie czuł się bezpieczny na słońcu.

Dodaj komentarz