Pralnia chemiczna

Pralnie chemiczne z roku na rok zyskują na popularności. Nikogo jednak nie powinno to dziwić. To wspaniała alternatywa! Poza oszczędnością cennego czasu i pieniędzy, to niekiedy jedyna forma uratowania naszych rzeczy. Chyba każdemu z nas zdarzyło się ubrudzić ulubioną sukienkę czy koszulę, chyba każdy z nas zmagał się z pozbyciem się trudnych plam, których niestety nie zdołały usunąć najsilniejsze środki. Jedynym ratunkiem w takich sytuacjach jest pralnia chemiczna! Na rynku znajdziesz bardzo dużo firm oferujących swoje usługi, wśród nich jest pralnia Lublin.

Pralnia chemiczna

Pralnia chemiczna nie tylko pomaga odratować poplamione ubrania, ale także w sezonie jesiennym i zimowym odświeża: płaszcze, garnitury, kurtki i garsonki, które po wypraniu, znowu zaczynają wyglądać jak nowe.

Kiedy jeszcze decydujemy się na skorzystanie z pralni? Najczęściej wybieramy pralnie chemiczne, gdy nasze rzeczy nie mogą zostać uprane w tradycyjny sposób – za pomocą prania wodnego bądź prania mechanicznego.

Pranie chemiczne – na czym polega?

Zanim ubrania trafią do prania, najpierw trzeba je bardzo skrupulatnie obejrzeć i przygotować. Każda rzecz jest oglądana (zagląda się nawet do kieszeni), analizowana oraz sprawdzana pod kątem ewentualnych i istniejących już uszkodzeń i plam, a gdy takie się znajdzie, kontroluje się stan zabrudzeń, wielkość i rodzaj faktycznego przebarwienia tkaniny. Następnie należy zabezpieczyć ubrania przed możliwymi zniszczeniami, do których może dojść podczas prania. W razie jakiejś problematyczności, w tym właśnie momencie trzeba wykonać próbę chemiczną na lewej stronie rzeczy. Jeśli ubranie może zostać poddane praniu, w tej chwili tam trafia, jeśli jednak wątpliwości zostaną potwierdzone, odzież musi być wycofana z dalszego procesu. Teraz pozostaje już tylko wrzucić do agregatu wszystkie rzeczy, które wystawia się na działanie konkretnych procesów chemicznych. Na początku zostają zlikwidowane najtrudniejsze plamy, do czego stosuje się rozpuszczalnik organiczny. Cały cykl zajmuje nie więcej niż czterdzieści minut. Do pozbycia się reszty plam, wykorzystuje się natomiast specjalny detergent. Właściwe pranie trwa około godziny. W
ciągu jego trwania, używa się płynu do płukania, a po jego zakończeniu, można już przystąpić do prasowania i spakowania rzeczy.

Dodaj komentarz