podwozie

Na pewno nieraz zastanawiałeś się, czy trzeba konserwować podwozie samochodu, czy niekoniecznie, w końcu karoseria każdego auta przed wypuszczeniem z fabryki jest zabezpieczona specjalną powłoką przed rdzewieniem. Niestety ta ochrona nie jest wystarczająca. Auta każdego dnia narażone są na wpływ niesprzyjających warunków atmosferycznych czy na zatknięcia z kamieniami, żwirem, solą czy piaskiem.

Niewątpliwie konserwacja samochodu pomoże Ci zdecydowanie dłużej cieszyć się pojazdem. Jeśli chcesz by karoseria Twojego auta była w doskonałym stanie, powinieneś regularnie ją konserwować. Zdecydowanie łatwiej i lepiej jest powstrzymywać korodowanie niż walczyć z powstałą już korozją. Firmy takie, jak OS – CAR konserwacja podwozia Wrocław może Ci w tym pomóc.

KOROZJA NA KAROSERII, CO DALEJ?

Co jeśli na podwoziu zdążyła się już pojawić rdza?

W tym przypadku nie wystarcza już jedynie nałożenie specjalnej masy konserwującej, która zabezpieczy blachę. Aby w ogóle przejść do zaaplikowania masy, która zapobiega powstawaniu korozji, trzeba uprzednio pozbyć się rdzy. Wykorzystuje się do tego specjalną szczotkę oraz odrdzewiacz. Dopiero po jego wyschnięciu oraz usunięciu pozostałych niedoskonałości, można przejść do naniesienia masy antykorozyjnej.

KIEDY WYKONAĆ KONSERWACJĘ?

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup nowego auta, odczekaj parę lat nim zdecydujesz się na konserwację, jeśli natomiast właśnie zakupiłeś (bądź posiadasz) używane auto, sprawdź stan karoserii oraz wierzchniej warstwy. W razie gdyby coś szczególnie zwróciło Twoją uwagę, nie czekaj, czym prędzej zdecyduj się na konserwację.

Podwozie powinno się poddać konserwacji przed okresem zimowym, ponieważ to właśnie podczas zimy, samochody są dodatkowo narażane na uszkodzenia (wiele zniszczeń powoduje sól, którą posypywane są drogi). Po nałożeniu wszystkich produktów, możesz mieć pewność, że Twoje auto, przez parę najbliższych lat, zostanie uchronione przed rdzawieniem. Pamiętaj jednak żeby wiosną dokładnie obmyć podwozie. Przyjmuje się, że konserwacja podwozia powinna być powtarzana, co pięć lata.

KORZYŚCI KONSERWACJI AUTA

Jedną z niewątpliwych korzyści regularnej konserwacji auta jest przedłużenie jego użyteczności. Zabezpieczona blacha nie ulega tak szybko zniszczeniom, przez co wolniej się starzeje. Wiąże się to też z mniej częstymi wizytami u blacharzy czy lakierników i w perspektywie czasu, z zaoszczędzeniem pieniędzy.

Dodaj komentarz