ozdobne kartony

Choć istnieje wiele rodzajów kartonów i opakowań do wysyłek, to coraz częściej zwraca się uwagę na ich wygląd. Szczególnie w okresie świątecznym, kiedy liczy się nie tylko zawartość prezentu, ale tez jego odpowiednia prezencja. Jakie zatem wybrać najlepsze ozdobne kartony świąteczne, aby zachwyciły obdarowywanych?

Kartony ozdobne – czyli jakie?

Składane kartony to jedne z najczęstszych rodzajów pudeł, które można zobaczyć w sklepach detalicznych. Sztywne pudełka są bardziej wytrzymałe: nie składają się ani nie zapadają tak jak klasycznie składane kartony.

Pudełka ze sztywnej tektury introligatorskiej lub pudełka wykrojnikowe mogą być oklejane dowolnymi materiałami (papierem, sitodrukiem, folią, lakietem UV, okleiną skóropodobną). Mogą też posiadać klasyczny nadruk cyfrowy. To tylko jedne z pomysłów na to, w jaki sposób można dostosować karton ozdobny pod preferencje klienta.

Kartony ozdobne dla e-commerce

Dla osób, które chcą wygodnie prowadzić biznes bez wyzwań związanych z pakowaniem swoich produktów, najlepszą opcją jest wybór opakowania z materiałów kartonowych. Pudełka kartonowe są opłacalnym opakowaniem, które dzięki opcjom dostosowywania, takim jak druk cyfrowy. Pod względem optycznym i estetycznym, z pewnością będzie wyglądać elegancko.

Kartony ozdobne można wykorzystać do przesyłki:

  • kosmetyków,
  • obuwia,
  • odzieży,
  • sprzętu elektronicznego (np. smartfonów i tabletów),
  • biżuterii i zegarków,
  • książek,
  • produktów handmade.

Gotowy, ozdobny karton z nadrukiem nie potrzebuje dodatkowych ozdób i owijania papierem pakunkowym. Dzięki nim, Twoi klienci oszczędzą czas – po odebraniu paczki od razu mogą położyć pakunek pod choinkę!

Lekkie pudełka do pakowania są szczególnie korzystne w sytuacjach, w których ciężar pojemnika jest brany pod uwagę podczas wysyłki. Kartonowe pudełka do pakowania będą zatem korzystniejsze dla właściciela firmy pod względem kosztów.

Jakie są zalety kartonów ozdobnych?

Zalety kartonów ozdobnych to połączenie wygody, bezpieczeństwa i ładnego wyglądu. Wybierając kartony dla biznesu, warto kierować się dodatkowymi zaletami, takimi jak:

  1. Możliwości modyfikacji pudeł, które są nieograniczone, a dzięki temu, że można je dostosować lub przyciąć do dowolnego rozmiaru, daje to producentom możliwość zaprojektowania unikalnych opakowań, które całkowicie otaczają ich produkty.
  2. Kartony są dostępne nie tylko w różnych wzorach, rozmiarach i kształtach, ale można je również szybko załadować do pojazdu lub magazynu.
  3. Kartony są zaprojektowane w celu zapewnienia całkowitej ochrony towarów. Zapobiegają one uderzaniu pakowanych towarów podczas transportu. Zapewniają jednak również całkowitą ochronę produktów przed wstrząsami, wibracjami i wstrząsami. Jeśli chcesz dodatkowo chronić zawartość paczki – wypełnij je folią bąbelkową lub wypełnieniem naturalnym. 

Najchętniej wybierane motywy

W świątecznym czasie Bożonarodzeniowym zdecydowanie królują motywy w choinki, renifery, świętego Mikołaja i śnieżynki. W zależności od wyboru opakowania, wnętrze może mieć kolorowe wnętrze – jasnoniebieskie, czarne, białe lub brązowe. Kolor uzależniony jest od wyboru przez klienta i dostosowania go do charakteru sklepu internetowego.

Najczęstszym wyborem jest naturalny kolor kartonu na zewnątrz opakowania ze świątecznym nadrukiem i kolorowym wnętrzem. Wnętrze można dodatkowo wypełnić kolorowym papierem lub wełną drzewną.

Dodaj komentarz