poduszki

Spokojny sen jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia. Czas na niego przeznaczony powinien być dobrze wykorzystany. Dobry sen oznacza skuteczną regenerację oraz wzrost energii, którą możemy wykorzystać na zmaganie się z codziennymi obowiązkami i wyzwaniami. Niestety poprzez siedzący tryb życia oraz nie przystosowane do niego łóżka, w ciągu życia narażamy się na bóle karku oraz kręgosłupa. Na odpowiednią postawę podczas snu korzystnie wpływa odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna.

Poduszka ortopedyczna i jej działanie

W konstrukcji wspomnianej poduszki najważniejszy jest przede wszystkim jej kształt. Pozwala on na wypełnienie przestrzeni pomiędzy karkiem, barkiem, głową, a powierzchnią na której śpimy. Takie wypełnienie stwarza idealne ułożenie tych części ciała podczas snu. Dzięki ich odpowiedniemu ułożeniu możemy wesprzeć kręgosłup w jego prawidłowej postawie. Poza tym zmniejszają się również obciążenia na odcinku szyjnym oraz odczuwane w tym miejscu bóle.

Poduszka ortopedyczna – jak dobrać odpowiednią?

Istnieją różne rodzaje poduszek ortopedycznych. Można je wyróżnić ze względu na rozmiar, czyli wysokość poduszki oraz wypełnienie, czyli materiał z którego jest wykonana. Największe znaczenie podczas wyboru ma szerokość barków oraz masa ciała danej osoby. Jej rozmiar warunkuje wybór wysokości poduszki. Dla osób o sporej szerokości barków oraz wysokiej masie ciała korzystna będzie poduszka o większych wymiarach. Natomiast osoba o mniejszej szerokości barków i drobnej budowie, zadowolona będzie z mniejszej i niższej poduszki. Czasami tego rodzaju poduszki mają również regulowaną wysokość, co sprawia, że jej wybór może okazać się prostszy.

Warto nadmienić, że nieodpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna może być przyczyną nasilenia objawów bólowych. Tak więc, przed przystąpieniem do jej zakupu warto dokładnie zapoznać się z wiedzą na ich temat. Na pewno korzystna może okazać się konsultacja z odpowiednim lekarzem takim jak fizjoterapeuta, który może udzielić wsparcia oraz opisywaną poduszkę dopasować specjalnie do naszego ciała oraz dolegliwości.

Dodaj komentarz