teczka

Zawód adwokata, prawnika czy radcy prawnego uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych. Przyjęło się, że ludzie zajmujący się na co dzień obroną lub oskarżeniem na wokandzie sądowej, to osoby zaufania publicznego. A ich obowiązki kojarzą się z powagą instytucji w której przedstawiają swoje racje. 

Dlatego właśnie będąc adwokatem po prostu trzeba posiadać kilka niezbędnych, eleganckich gadżetów i dodatków, które nie tylko dodają powagi samemu pełnomocnikowi, ale również ułatwiają wykonywane przez niego na co dzień obowiązki.

Eleganckie stylizacje i dodatki o których żaden adwokat nie powinien zapominać

Po pierwsze więc – wieczne pióro lub naprawdę gustowny długopis. Z racji tego, że prawnik praktycznie codziennie sporządza wiele dokumentów, pism i sądowych adnotacji, dobrze jeśli ma szansę posługiwać się w trakcie eleganckim dodatkiem.  Mimo, że dziś większość tego rodzaju aktów prawnych sporządza się na komputerze, to jednak tuż po wydrukowaniu składa się podpisy i ustala warunki. Nie jest w dobrym tonie, aby adwokat wyciągnął w tym czasie z torby cienkopis czy zwykły, szkolny długopis. O wiele lepiej będzie się przecież prezentował, gdy użyje wiecznego pióra. Eleganckiego i dodającego powagi całej sytuacji. 

Poza tym – odpowiednie stylizacje. W czasie rozpraw pełnomocnik każdej ze stron ma na sobie oczywiście togę. Jednak w sytuacjach przyjmowania petentów w swojej kancelarii nie może przecież wystąpić w dresowych spodniach czy zwykłej bluzce z nadrukiem. Dlatego właśnie bardzo istotne jest, by każdy szanujący się prawnik miał w szafie przynajmniej kilka eleganckich koszul, a nawet garniturów.

Torba czy teczka? Co wybrać na prezent dla adwokata?

Jest jeszcze jeden dodatek, bez którego żaden szanujący się adwokat nie powinien wykonywać swoich obowiązków. Chodzi oczywiście o odpowiednią torbę lub teczkę. Ilość akt kolejnych spraw, pism procesowych i wielu innych dokumentów z którymi na co dzień pracują prawnicy musi być w czymś przechowywana. O ile w kancelarii służą do tego segregatory i regały, o tyle podczas opuszczania biura bywa to problematyczne. Udając się do sądu, na spotkanie z klientem, na komendę policji czy do prokuratury – wszystkie potrzebne pisma trzeba przecież spakować i zabrać ze sobą.

Kwestia tego czy adwokat powinien nosić przy sobie torbę czy teczkę, jest sprawą indywidualną. Zależy od samego zainteresowanego. Pewnym jest jednak, że niezależnie od wyboru powinien być to dodatek wykonany z naturalnej skóry. Skórzana, męska teczka lub skórzana torba zupełnie inaczej prezentuje się przecież, niż zwykły materiałowy plecak lub torba niczym z treningu. Skóra, to materiał ceniony od lat, ponadczasowy i bardzo gustowny. Można więc bez zbędnych wyjaśnień stwierdzić, że absolutnie wszystkie produkty galanterii skórzanej, to wprost idealny wybór dla adwokata.

Zalety męskiej teczki vs. zalety męskiej torby

Skórzana teczka, to klasyka sama w sobie. Zazwyczaj wyposażona w rączkę, noszona jest w dłoni. W zależności od modelu możemy wybrać zarówno bardzo pojemną, jak i nieco mniejszą aktówkę. Tak czy inaczej, męska aktówka, która ma w sobie organizacyjne przegrody jest wręcz stworzona do porządkowania i bezpiecznego przenoszenia plików ważnych dokumentów. Teczka ze skóry, którą nosi przy sobie adwokat dodaje mu elegancji i jest zapewne jednym z najbardziej gustownych dodatków w które ten może zainwestować. 

Z kolei męska torba ze skóry, to dodatek nieco w projekcie swobodniejszy. Zazwyczaj wyposażony w długi pasek, może być noszony przez ramię. Wybór jednego lub drugiego zależy więc od osobistych preferencji i gustu, a także tego który sposób noszenia akt jest dla wybranej osoby wygodniejszy. Obawy, że torba nie będzie tak efektowna, jak modna teczka są zupełnie nieuzasadnione. Obecnie na rynku galanterii skórzanej, zarówno aktówki męskie, jak i torby dla mężczyzn są projektowane tak, by w każdym wydaniu prezentowały się, jak najlepiej. 

Skórzane, eleganckie dodatki, które można dobrać do kompletu

Decydując się na aktówkę lub torbę ze skóry, do kompletu można też dobrać wiele innych, skórzanych dodatków. W przypadku adwokata z pewnością sprawdzi się elegancki wizytownik. Ten drobny, aczkolwiek bardzo praktyczny gadżet służy do porządkowania wizytówek. Prawnik może w nim trzymać zarówno te, które otrzymuje od innych osób, jak i swoje własne. Zupełnie inaczej wręcza się przecież wizytówkę wyciągniętą z profesjonalnego wizytownika, a inaczej z kieszeni czy torby.

Dobrym pomysłem jest też dokupienie etui na dokumenty. Dzięki niemu wszystkie potrzebne karty i niewielkiej wielkości drobiazgi można przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu. Skórzany zestaw składający się z teczki, wizytownika i etui sprawi, że prawnik będzie postrzegany jeszcze bardziej profesjonalnie. Mężczyzna wykonujący odpowiedzialny zawód po prostu musi prezentować się z klasą. Zadbanie o wszystkie szczegóły wizerunku jest w tym przypadku konieczne. I w żadnym wypadku nie należy tego lekceważyć.

Bogatą ofertę akcesoriów prezentowych znajdziesz w sklepie Supergalanteria.pl 

Dodaj komentarz