bmw

BMW jest obecnie jedną z najpopularniejszych marek samochodowych. Koncern “Bayrische Motorem Werke” co w wolnym tłumaczeniu oznacza Bawarskie Zakłady Silnikowe pierwszy pojazd wypuścił na rynek już w roku 1928, był to model BMW 3/15, dla którego inspiracją był klasyczny i niezwykle modny wówczas Austin Seven. Zastanawiasz się, jakie modele aut BMW cieszą się największą sympatią wśród polskich kierowców? Poniższe modele jak i te niewymienione są cały czas serwisowane przez serwis BMW Stando Wrocław.

Bawarskie Zakłady Silnikowe zostały założone w 1916 roku przez Karla Rappa i Gustava Otto. Chodź dzisiaj marka jest kojarzona wyłącznie z samochodami to początkowo koncern zajmował się produkcją silników do motocykli oraz samolotów. Odniesione sukcesy w tej dziedzinie, a także nieustanny rozwój firmy zachęcił założycieli do zaprojektowania i wykonania pierwszego samochodu BMW 3/15. Przedsiębiorstwo z trudem pokonało kryzys związany z wybuchem I i II wojny światowej, potem było już tylko lepiej. W 1970 roku za sterami marki stanął Eberhard von Kuenheim i to właśnie dzięki niemu, charakterystyczne logo marki BMW stało się popularne nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Dzisiaj skupimy się na 10 najbardziej znanych i docenionych modelach aut BMW. Jesteś ciekawy, które z dostępnych pojazdów skradły serca miłośników motoryzacji?

 1. BMW serii 1 (E87)
  Produkcja tego kompaktowego modelu z napędem na tylne koła, rozpoczęła się w roku 2004,auto bardzo szybko zyskało miano pojazdu idealnego do długiej jazdy po mieście. Pojazd standardowo wyposażony był w 5 drzwiowy hatchback. Popularna “jedynka” stała się inspiracją do stworzenia kolejnych modeli tej serii. Na przełomie lat pojazdy BMW serii 1 zostały ulepszone i unowocześnione tak by mogły one sprostać wyzwaniom najbardziej wymagających Klientów.
 2. BMW serii 1 (F20)
  To druga generacja “jedynki”, której produkcję rozpoczęto w 2011 roku. Od poprzedniego modelu F20 odróżniała wielkość, w tym wypadku inżynierowie skupili się na zagwarantowaniu wygody pasażerom siedzącym z tyłu, którzy mogli cieszyć się zdecydowanie większą swobodą ruchu.
 3. BMW serii 2 (F22)
  Pojazdy tej serii pojawiły się na rynku motoryzacyjnym w roku 2012, w tym wypadku producenci udostępnili w sprzedaży samochody w wersji cuope 2- i 4-drzwiowe. Inspiracją do stworzenia“dwójki” była oczywiście wspominana wcześniej “jedynka”. Pojazdy były lżejsze i zgrabniejsze od swoich poprzedników.
 4. BMW serii 2 (F23)
  Mniejsza wersja klasyki idealna na wakacje, czyli BMW w wersji cabrio ze składanym dachem,które zachwyciło swoim niepowtarzalnym wyglądem i praktycznym zastosowaniem. Samochód ze względu na typ konstrukcji bardzo szybko zyskał dużą grupę wiernych fanów.
 5. BMW serii 3 (E49)
  Pierwsze modele tej serii produkowane były w roku 1998, natomiast koniec ich produkcji przypada na rok 2006. Pojazdy cechowały się nieco bardziej prostym i klasycznym wyglądem,były przestrzenne, komfortowe w prowadzeniu i cechowały się wysokimi osiągami oraz stosunkowo małą awaryjnością.
 6. BMW serii 3 GT (F34)
  BMW serii 3 GT, czyli Gran Turismo zaprezentowany został w roku 2009, pojazd przynależy do klasy średniej premium. Wszystkich miłośników marki BMW zaskoczył on nie tylko swoim nowoczesnym i sportowym wyglądem, ale też i niebywale wysoką ceną.
 7. BMW serii 4 (F32)
  Pojazdy z tej serii pojawiły się na rynku w 2013 roku jako ulepszona wersja BMW serii 3 (E92),auto bazowało dokładnie na tej samej konstrukcji oraz technologii, a od poprzednika odróżniał go w większości wygląd zewnętrzny, nowa “czwórka” była dużo niższa i szersza od “trójki”.
 8. BMW serii 5 GT (F07)
  Duże BMW serii 5 Gran Turismo zadebiutowało na światowym rynku motoryzacyjnym w 2009roku. Dzięki eleganckiemu i niecodziennemu wyglądowi pojazd początkowo wzbudzał wiele kontrowersji, dopiero później zostały docenione jego osiągi oraz niska awaryjność.
 9. BMW serii 6 GT (E24)
  Ponadczasowy klasyk, który pojawił się w sprzedaży już w roku 1976. Elegancki, kompaktowy,zaskakujący estetycznym wyglądem i dobrymi osiągami. Pojazdy wyposażony były w silniki 6-cilindrowe, które wpływały na zachowanie wysokiego komfortu jazdy i bezpieczeństwo.
 10. BMW serii 7 VI (G11/G12)
  Pierwszy model tego samochodu został wypuszczony na rynek w 2016 roku, pasmo sukcesów i sympatia fanów sprawiły, że auto w dalszym ciągu dostępne jest w produkcji. Główne zalety samochodu to przestronne wnętrze, jeden z najlepszych silników, eleganckie wykończenie i łatwość prowadzenia.

Źródło:
www.wikipedia.pl
www.auto-swiat.pl

Dodaj komentarz