płaszcze zimowe męskie

Płaszcze zimowe męskie to najlepsi sprzymierzeńcy w męskiej garderobie. Eleganckie, ciepłe i trwałe. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy kilka modeli płaszczy, które powinny znajdować się u każdego modnego mężczyzny.

Jaki wybrać płaszcz męski na zimę?

Kupując płaszcz na zimę, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim jest to określenie, czy ma to być płaszcz na co dzień, czy na eleganckie wyjścia. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na jakość materiału oraz dopasowanie kroju do sylwetki. Płaszcze dostosowane do wagi i wzrostu mężczyzny, potrafią wymodelować jego sylwetkę tak, aby wyglądała atrakcyjnie i bardzo męsko. Płaszcz też doskonale zamaskuje niedoskonałości figury. Połączony z odpowiednimi dodatkami, nigdy nie przestanie być modny!

Płaszcze ciepłe i modne!

Zima rządzi się swoimi prawami z zakresu temperatur. Pamiętaj, że oprócz mody najważniejsze jest ciepło i wygoda. Dlatego zwróć szczególną uwagę na jakość materiałów wykorzystanych do uszycia płaszcza. Wełna oraz bawełna są najlepszymi materiałami, które zapewniają ciepło i elegancki wygląd.

Bosmanka wykonana z grubszego materiału doskonale sprawdza się na co dzień, jak i na wyjścia formalne. Dwurzędowy płaszcz, z kołnierzem, który można postawić – co dodatkowo chroni przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Najczęściej dostępna w kolorze granatowym, szarym i ciemnobrązowym.

Dyplomatka to jeden z bardziej eleganckich płaszczy dostępnych w modzie męskiej. Najczęściej sięga do kolan, posiada głęboki dekolt, klapkę na lewej piersi, a także rozcięcia po bokach. Doskonały płaszcz do założenia na garnitur, smoking czy frak. Najchętniej kupowany w kolorze czarnym, granatowym lub grafitowym. Kolor beżowy przeznaczony jest na codzienne użytkowanie w sytuacjach formalnych. Dla odważnych – można łamać konwencję dyplomatki za pomocą jeansów i spodni typu chinos.

Nieformalna elegancja

Na co dzień, jeśli styl życia na to pozwala, najlepiej wybrać płaszcz zimowy, który jednocześnie wpisuje się w trend casualowo-elegancki. Płaszczem, spełniającym te wymogi jest z pewnością budrysówka. Nazwa płaszcza pochodzi od “duffle coat”, miasta w Belgii, w którym produkowaną grubą wełną na potrzeby Królewskiej Marynarki Wojennej z czasów II Wojny Światowej. Budrysówka to ciepły płaszcz z wełny, który posiada kaptur i zapinany jest za pomocą drewnianych kołeczków. Płaszcz zazwyczaj sięga do bioder, choć są również też dłuższe wersje. Dostępna jest w kolorach granatu, szarości, zieleni lub czerni.

Płaszcze idealne na zimę to takie, które spełniają jednocześnie 3 warunki: są ciepłe, są uniwersalne – doskonałe zarówno na co dzień do pracy, jak i wyjście do opery, a także czy jest modny i dopasowany do sylwetki. Jeśli tak – to płaszcz idealny dla Ciebie!

Dodaj komentarz