balony chrzciny

Chrzciny to wyjątkowy dzień dla rodziców i całej rodziny. Po uroczystościach kościelnych rodzice najczęściej wyprawiają z tej okazji przyjęcie. Nie można się temu dziwić. Chrzciny to wyjątkowy dzień. Warto, aby przyjęcie z tej okazji było naprawdę wyjątkowe. Imprezę z okazji chrztu można zorganizować zarówno w domu jak i w restauracji. Jaką decyzję podjąć, i jak przygotować się na taką imprezę?

Zaproszenia na chrzciny

Zaproszenia zwykle kojarzą się ze ślubem i weselem. Ale chrzciny to także wyjątkowa uroczystość, na którą gości także wypada zaprosić w wyjątkowy sposób. Dlatego warto jest przygotować specjalne zaproszenia. Można w tym celu zakupić gotowe wzory lub zamówić zaproszenia z indywidualnym wzorem. Drukarnie internetowe oferują wydruki zaproszeń na różnego rodzaju papierze.

Wystrój

Dziś najczęściej chrzciny organizuje się w restauracji bądź innym tego typu lokalu. Jednak choć restauracja jest bardzo moda i elegancka to warto dodatkowo zadbać o jej wystrój. Tak, aby dla wszystkich było jasne, że dziś odbywa się tu wyjątkowa uroczystość. Dobrym pomysłem może być przystrojenie sali w balony. Te najczęściej kojarzą nam się jako balony urodzinowe. Jednak nie ma żadnych przeszkód w tym, aby balonami udekorować także salę na chrzciny. Dlatego wybierając balony na chrzest warto wybrać takie które najlepiej będą współgrały z restauracyjnym wystrojem. Na pewno dekorując salę w ten sposób sprawimy że uroczystość będzie długo zapamiętana przez naszych gości.

Powitanie gości

Tak wyjątkowa uroczystości musi mieć także wyjątkowe rozpoczęcie. W związku z tym warto jest zadbać o odpowiednie przywitanie zaproszonych gości. Bardzo dobrym pomysłem jest oficjalne przywitanie wszystkich zgromadzonych gości przez rodziców. Wystarczy dosłownie kilka słów.

Atrakcje i zabawy

Kto powiedział, że przyjęcie z okazji chrzcin musi być pozbawione różnych atrakcji i zabaw. Jest wręcz przeciwnie. Zadbać należy o to, aby goście po prostu się nie nudzili. Jest to zwłaszcza jeśli na przyjęciu są małe i większe dzieci. Te szybko się nudzą, więc zorganizowanie dla nich różnych zabaw jest wręcz konieczne. W tym celu można zatrudnić np. animatora, który zapewni dzieciom odpowiednią rozrywkę. Ważna jest także integracja gości. Na przyjęciu z okazji chrzcin zawsze jest rodzina ze strony mamy i taty. Nie wszyscy muszą się znać. Dobrze jest zatem sprawić, aby wszyscy goście szybko się poznali i aby każdy czuł się swobodnie.

Pyszny tort

Na przyjęciu z okazji chrzcin nie może oczywiście zabraknąć pysznego tortu. To wręcz moment kulminacyjny. Tort powinien być nie tylko pyszny, ale także wyjątkowy pod kątem wizualnym. Najlepiej, aby jego dekoracja nawiązywała do uroczystości jaką są chrzciny dziecka. Tort musi być również odpowiednio duży tak, aby każdy z gości miał okazję go spróbować.

Dodaj komentarz